Najlepsze aplikacje kulinarne na Androida

Lubisz gotować? Sprawdź nasz ranking najlepszych aplikacji kulinarnych na Androida.

Aplikacje kulinarne dostępne w Google Play Store są tworzone przede wszystkim przez firmy, które zajmują się sprzedażą produktów spożywczych lub akcesoriów do gotowania. W Google Play Store nie brakuje także aplikacji, stworzonych przez najpopularniejszych bloggerów. Poniżej przedstawiamy listę najciekawszych programów, które ułatwiają pracę w kuchni i umożliwiają nam proste zbieranie inspiracji.

MojeCiasto.pl
MojeCiasto.pl
Mobilna Akademia Pieczenia, jak sama nazwa wskazuje, pozwala na proste nauczenie się tego, jak robić ciasta. Znajdziesz w niej zarówno przepisy na nietuzinkowe wypieki, jak i będziesz mógł przeglądać je krok po kroku. Każdy przepis to wideo wysokiej jakości. Aby ułatwić Ci przygotowywanie ciasta, dostajesz od razu listę produktów wraz z checkboxami, co znacznie ułatwia robienie zakupów. Możesz ją wyeksportować do pliku. Aplikacja umożliwia też proste szukanie inspiracji na dobre ciasto – masz dzięki niej dostęp do strony MojeCiasto.pl wraz z komentarzami i wyszukiwarkę przepisów.

Przepisy.pl
Przepisy.pl
Aplikacja Przepisy.pl to kolejna aplikacja, która pomaga w przygotowywaniu potraw. Jest to rozbudowana aplikacja, która oferuje bardzo dużo przepisów (jest ich ponad 2000). Każdy z nich możesz zapisać do własnej książki kucharskiej. Nie brakuje tak przydatnych opcji, jak przelicznik kuchennych jednostek, minutnik, słowniczek, losowanie przepisów i funkcje społecznościowe.

kuchnia+

kuchnia+
Przepisy kuchni +, to kolejna aplikacja pozwalają na szybkie znajdowanie przepisów z portalu o takiej samej nazwie. Przepisy są umieszczane zarówno przez amatorów, jak i szefów kuchni. Dzięki niemu nie zgubisz się w gąszczu przepisów (są podzielone na kategorie), przeliczysz jednostki potrzebne do przepisu, wyeksportujesz produkty do aplikacji Listonic i podzielisz się przepisami na swoim portalu społecznościowym.

Jamie's 20 Minute Meals
Jamie’s 20 Minute Meals
Jamie Olivier 20 Minute Meals to kolejna aplikacje, która opiera się na pokazywaniu filmów z przygotowania różnych potraw. Jest przeznaczony dla osób, które znają język angielski. Przepisów na razie nie ma zbyt wiele, ale postać sławnego kucharza zachęca do wypróbowania tej appki.

Listonic
Wygodna lista zakupów Listonic
Jeśli nie lubisz zakupów, lub kupujesz zawsze to, czego nie potrzebujesz, powinieneś zaopatrzyć się w program Listonic. Można sprawdzić jego działanie bez konieczności rejestrowania się. Aplikacja została uznana za najlepszy program na smartfony w roku 2012 i 2013. Program pokazuje Ci też gazetki z supermarketów, dzięki czemu możesz dokonać jeszcze tańszych zakupów. Dużą zaletą jest to, że program segreguje produkty w taki sposób, jak są zwykle ustawione na półkach w supermarkecie, dzięki czemu możesz je szybciej znaleźć. Wiele stron z przepisami pozwala na wyeksportowanie listy zakupów w formacie, który jest używany właśnie przez Listonic. Aplikacja posiada opcję synchronizacji między urządzeniami, dzięki czemu można łatwiej robić zakupy w kilka osób.

Wiesz Co Jesz
Wiesz Co Jesz
Aplikacja promująca zdrowe odżywianie. Dzięki Wiesz Co Jesz, dowiadujemy się więcej na temat składników naszych potraw, a także możemy sprawdzić czy to co jemy jest zgodne z naszą dietą, potrzebami i profilami żywieniowymi wynikającymi z czynników takich jak alergie, nietolerancje żywieniowe, diety bogate w konkretne składniki, czy też inne sytuacje życiowe takie jak ciąża, składniki nieodpowiednie dla dzieci, choroby cywilizacyjne, zapobieganie nowotworom itp.

Gastronauci
Gastronauci.pl
Aplikacja Gastronauci, pozwala na prosty dostęp do strony gastronauci.pl, na której znajduje się ponad 100000 recenzji lokali gastronomicznych z całego świata. Dzięki niemu dowiesz się o tym, czy w jakimś miejscu możesz korzystać z internetu i czy istnieje możliwość zarezerwowania stolika online. Największą zaletą jest system oceniania restauracji i kawiarni, dzięki czemu szybko dowiesz się, do którego lokalu warto się udać. Program pozwala także na promocję właścicielom lokali gastronomicznym i na wystawianie własnych ocen.

PizzaPortal.pl
PizzaPortal.pl jedzenie online
PizzaPortal.pl to aplikacja dla osób, które zamiast gotowania, wolą zamówić gotowe danie. Wbrew nazwie, możesz dzięki niej zamówić także tradycyjne, domowe jedzenie, kuchnię japońską, kebaba lub sałatkę, z wielu różnych restauracji w Twojej okolicy. Aplikacja umożliwia na zamówienie jedzenia w trzech prostych krokach i zapłacenie za dostawę za pomocą smartfona. Polecamy ją osobom, które zamawiają jedzenie do pracy.

Foodspotting
Foodspotting
Foodspotting to aplikacja opierająca się przede wszystkim na świetnych zdjęciach potraw. Pozwala nie tylko na znajdowanie restauracji, lecz także dań na całym świecie. Dzięki niemu możesz przeglądać oceny o potrawach i wystawiać je. Dzięki możliwości personalizacji, aplikacja pokazuje Ci tylko te potrawy, które chcesz oglądać. Nie zabrakło także połączenia go z Facebookiem i Twitterem. Aplikacja ma na Google Play średnią ocenę 4,0.

Dodaj komentarz