2 godziny czasu na zwrot w Google Play

W tym tygodniu Google wprowadziło bardzo ważną zmianę na portalu Play. Uprzednio mieliśmy możliwość zwrotu gry i odzyskanie pieniędzy za jej zakup jedynie przez 15 minut po dokonaniu zakupu. To oczywiste, że wiele osób nie mogło w tym czasie sprawdzić, czy kupiły odpowiednią grę do możliwości swojego smartfona. Teraz mamy na to znacznie więcej czasu. Na zwrot każdej gry kupionej na Google Play masz 2 godziny, dzięki czemu możesz ją spokojnie ściągnąć, zainstalować i sprawdzić, czy jest z nią wszystko ok.

Firma wprowadziła jednak system, który zapobiega oszustwom. Jeśli pobrałeś jakąś grę i zażądałeś za nią zwrotu pieniędzy, nie możesz jej zwrócić po raz drugi. Dzięki takiemu rozwiązaniu Google broni się przed osobami, które chciałyby grać za darmo w jedną grę. Opcja reklamacji jest w sekcji My Apps.

Takie rozwiązanie na pewno zachęci wiele osób do kupowania gier o wysokich wymaganiach. Jeśli będziemy mogli sprawdzić, jak działają na naszym smartfonie i je potem zwrócić, to zakupy staną się bezpieczniejsze.

Dodaj komentarz