Najlepsze Gry Słowne – Top 5 gier na Androida

Jak wiadomo, werbalna komunikacja należy do najpospolitszych form przekazu. Zabawy słowami sięgają bardzo wielu lat wstecz i w dalszym ciągu cieszą się niesłabnącą popularnością.

Co więcej, w ostatnich latach, słowa mają też wiele do powiedzenia w wirtualnej krainie gier, gdzie aplikacje o słownej tematyce wysypały się, niczym grzyby po deszczu. Nie ma nic lepszego na stymulowanie umysłu, jak dobra, słowna łamigłówka.Wystarczy wprowadzić kilka zabawnych zasad, zastosować przyzwoity system sterowania, a całość pokryć przepiękną, barwną szatą graficzną.

Mając smartfona w Waszym ręku, nigdy już nie zatracicie się między słowami. Prezentujemy pięć najlepszych gier słownych na Androida.

Będziecie pod wrażeniem każdej z nich. Słowo.

speltower

Spelltower – Zaklęta Wieża

Spelltower to bezsprzecznie najbardziej stylowa i elegancka gra słowna w tym rankingu. Gierka oferuje pięć różnorodnych trybów, a każdy z nich wypakowany po brzegi słowną akcją. Maluje się tutaj całkiem wyrazisty kontrast – gierka jest niesamowicie łatwa i przyjemna dla oka, i bardzo ciężka dla naszych szarych komórek. Możecie być pewni, że zajmie Wam o wiele więcej czasu aniżeli przeciętna łamigłówka.

wordhero

WordHero – Bohater Słów

WordHero to niezwykle uzależniająca pozycja od SVEN Studios, w której mamy do czynienia z mnóstwem pojedynczych liter. Wszystko sprowadza się do szachownicy bądź siatki 4×4, która wypełniona jest chaotycznie rozstawionymi literami. Co więcej, w grze zastosowano bardzo atrakcyjną opcję czasu rzeczywistego. Pozwala ona na rywalizowanie z innymi graczami WordHero w czasie rzeczywistym.

dabble

Dabble – Czas to Słowo

Wiele gier jest oficjalnie licencjonowanymi konwersjami gier planszowych. Jednakże, w przypadku Dabble jest zupełnie odwrotnie. To właśnie na podstawie tej aplikacji stworzono równie imponującą grę planszową. Jest to gierka, w której wszystko opiera się na upływającym czasie. Będziecie mieć pięć minut na to, aby ułożyć pięć słów z 20 liter. Zadanie na pozór proste, ale im dalej w las, tym definitywnie ciemniej.

dropwords

Dropwords – Słowne Upadki

Dropwords zaopatrzyła się w kilka klasycznych elementów, które już mogliśmy oglądać we wcześniejszych produkcjach. Bazuje na takich klasykach, jak Scrabble, a także na Bejeweled, w której dopasowujemy do siebie trzy elementy. W Dropwords będziemy układać słowa z porozrzucanych liter. Po ułożeniu słowa, słowo znika, a litery, z których zostało stworzone, wracają do puli, dając nam możliwość stworzenia nowego wyrazu.

welder

W.E.L.D.E.R. – Mistrz Słowa

Podobnie jak w przypadku Spelltower, W.E.L.D.E.R. również należy do tej rodziny gier, w której zastosowano bardziej osobliwe podejście. Gierka nie tylko oceni nasz poziom słownictwa, ale będzie od nas wymagać, abyśmy wykazali się precyzyjną orientacją, która zadecyduje o dalszym postępie w rozgrywce. W.E.L.D.E.R. potrafi bardzo silnie zaabsorbować gracza, dlatego wyczyśćcie swój dzienny grafik, jeśli nie zamierzacie rzucać słów na wiatr.

Dodaj komentarz