Nowy Nexus 5 – bardzo mocny

Chodzą pogłoski o tworzeniu przez Google kolejnego smartfona z rodziny Nexus. Nexus 5 (2015), w sprzedaży ma pojawić się prawdopodobnie jesienią tego roku. Przewidywana specyfikacja tej słuchawki prezentuje się następująco:

5,2’ ekran HD o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. Procesor Qualcomm Snapdragon 820 z 64-bitowymi rdzeniami Kyro o taktowaniu 3,0 GHz i wsparty 3 GB RAMu. Rdzenie tworzone w technologii 14nm pozwalają na zmniejszenie zużycia energii i mniejsze nagrzewanie się procesora. Systemem na którym stanie nowy Nexus będzie prawdopodobnie Android M, który wspiera port USB typu C. Dodatkowo w urządzeniu mogą pojawić się moduł do skanowania linii papilarnych oraz aparaty o matrycy 13 i 5 Mpix. Całość ma zasilać bateria o pojemności 2700 mAh.

Specyfikacja prezentuje się na tyle imponująco, że Nexus 5 (2015) w benchmarku AnTuTu zdobył aż 85530 punktów i wyprzedził lidera (Samsung Galaxy S6) o 17373 punkty, tym samym plasuje się na samym szczycie.

Wiele elementów specyfikacji na razie znajduje się pod znakiem zapytania, ponieważ Google nie potwierdził jej oficjalnie. Jednak wynik w benchmarku zapowiada, że będzie to naprawdę udany model ze stajni Google’a.

Dodaj komentarz