80 Days – dobra gra tekstowa na Androida

Gra 80 Days, dostępna na system operacyjny Android, to gra opowiadająca nam opowieść (gamebook). Sam tytuł wskazuje większości ludzi pochodzenie gry – nawiązuje ona do nieśmiertelnej powieści Verne’a i możemy w niej znaleźć znane postaci ze świata książki. Zadaniem gracza jest wybieranie miejsca, do którego chcemy się udać, a od decyzji zależy to, czy uda nam się ukończyć grę w 80 (lub 81, jak w książce) dni. Twórcy gry bardzo mocno przyłożyli się do rozbudowy fabuły, gdyż wirtualną historię mamy ochotę przechodzić wiele razy.

Podczas gry jest trochę elementów simowych, takich jak dbanie o Flieasza Fogga. Mozemy też zbierać przedmioty do walizek i spędzać noce w hotelach. Każda lokacja jest inna, a rozmowy z innymi postaciami nie nudzą. Niestety, gra jest wydana jedynie po angielsku i osoby nieznające tego języka, będą musiały poświęcić czas na korzystanie ze słownika.

Grafika jest symboliczna i rysowana ręcznie – wygląda bardzo ładnie. W grze trudno znaleźć jakieś słabe punkty, dlatego powinni w nią zagrać nie tylko fani Juliszusza Verne’a.

Dodaj komentarz