Acer Aspire R13 – nowy pomysł na tablet

Acer to firma, która zawsze stara się pokazać urządzenie odróżniające się od produktów konkurencji. Nie inaczej jest w przypadku modelu Acer Aspire R 13, który jest jednym z najbardziej zaskakujących komputerów dostępnych na rynku.

Po raz pierwszy pojawił się na targach IFA 2014, a ostatnio przeszedł testy FCC. Jego cena plasuje model w pobliżu takich tabletów, jak Microsoft Surface – kosztuje około 2700 zł.

Już na pierwszy rzut oka widać, że jego konstrukcja w niczym nie przypomina innych tabletów, ani laptopów. Ekran posiada dodatkowe zawiasy, dzięki czemu można go ustawić znacznie bardziej ergonomicznie, niż inne tablety.

Wyświetlacz jest dotykowy, i można z niego korzystać z trybie tabletu i laptopa. Ma rozdzielczość 1920 na 1080 pikseli lub 2560 na 1440 pikseli, w zależności od wersji. Jeden i drugi ekran wykonano w technologii IPS. Producent obiecuje, że do tabletu dorzuci piórko wspomagające obsługę ekranu dotykowego. Procesory w tym modelu to najwyższa półka – mamy do dyspozycji Core I5 i Core I7, wspomagane aż 8 GB RAM.

Dodaj komentarz