Acer Iconia – niska cena, duże możliwości

Acer Iconia a1-810 – budżetowy tablet z Androidem.

Acer Iconia posiada wyświetlacz o przekątnej 7,9 cala – na pokładzie znajduje się procesor czterordzeniowy, a całość działa pod kontrolą Jelly Bean. Wszystko to za bardzo przystępną cenę – 199 dolarów. Ekran IPS bezproblemowe reagowanie na dotyk. Procesor być może nie jest tak szybki, jak Tegra czy Exynox – ale 1,2 GHz powinno wystarczyć do większości zastosowań. Oczywiście producent wybrał ten procesor po to, by obniżyć cenę sprzętu.

Na pokładzie znajdziemy także 1GB pamięci ram oraz dysk o niewielkiej pojemności – 16GB. Na szczęście można ją powiększyć za pomocą slotu kart microSD. Aparat posiada rozdzielczość 5 MP, a na video rozmowy pozwoli kamerka 0,3 MP.

Nowy Acer Iconia wyposażony jest w port microUSB 2,0 oraz port micro HDMI. Producent zapewnia nam 7 godzinne nieprzerwane działanie. Pojemność baterii nie jest najgorsza – wynosi 3250 mAh. Po specyfikacji możemy wnioskować, że Iconia to nie tylko rozwiązanie dla najmniej wymagających użytkowników – jego możliwości są całkiem niezłe, szczególnie jeśli będziemy pamiętali o niskiej cenie.

Dodaj komentarz