Acer Iconia W3, pierwszy ośmiocalowy tablet z Windows 8 w ofercie sklepu Staples

W ofercie sklepów pojawił się ciekawy tablet, Acer Iconia W3. Wielkość ekranu to osiem cali, tablet wyróżnia się tym, że nie było wcześniej na rynku tabletu tej wielkości, działającego pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 8. Cena jest przystępna – wynosi niespełna trzysta pięćdziesiąt dolarów, co nie jest złym wynikiem, jak na urządzenie, które działa na tym systemie operacyjnym.

Dokładna wielkość ekranu to 8.1 cala, wyświetlacz nie zaskakuje bardzo wysoką rozdzielczością – wynosi ona dokładnie 1280 na 800 pikseli. Całość sterowana jest energooszczędnym procesorem dwurdzeniowym Intel ATOM, taktowanym zegarem 1.5 GHz. Pozostała specyfikacja to 2 GB ramu oraz kamera z przodu do wideokonferencji (2 mp). Tablet wyposażony jest w złącza microUSB, micro HDMI oraz wejście na karty microSD. Bateria pozwala na długą pracę – producent gwarantuje 8 godzin nieprzerwanego działania. Tablet Iconia W3 jest dystrybuowany wraz z systemem operacyjnym oraz pakietem Office – wersja dla użytkowników domowych i studentów.

Wracając do specyfikacji ekranu – jest on podświetlany diodami LED i został wykonany w systemie Acer CrystalBrite. Pamięć wewnętrzna tego tabletu to 32 GB. Cena została ustalona na około 300 dolarów, co stawia go wśród tabletów dla masowego odbiorcy.

Dodaj komentarz