Acer Iconia W700 – tablet z pełnym systemem Windows 8

Na rynku zaczyna pojawiać się coraz więcej tabletów z „prawdziwym” systemem Windows 8. Jak wiadomo, system operacyjny Microsoftu wymaga od sprzętu o wiele więcej, niż lekki Android. Android ma jednak zasadniczą wadę – działa na nim niewiele sprzętu stacjonarnego. Jeśli chcesz zachować pełną zgodną danych oraz programów na tablecie i komputerze stacjonarnym (bądź notebooku), wybór tabletu z Windows jest najlepszym rozwiązaniem. Jeśli szukasz tabletu, który będzie mógł zastąpić ci niewielki laptop, Acer Iconia będzie jednym z najlepszych wyborów. Wyposażony został w ekran o wielkości 11,6 cala – oczywiście Full HD.

Tablet mimo niepozornego wyglądu, jest ciężkim kawałkiem ekranu – waży ponad kilogram. Cena również nie jest niska – kosztuje ponad 1000 dolarów, jest sprzedawany w zestawie z klawiaturą wbudowaną w okładkę. Procesor, na który zdecydował się Acer to Intel Core I5, taktowany zegarem 1,7 Ghz. Tablet wyposażony jest także w 4 GB ramu, ogromny dysk 128 GB (oczywiście pamięć SSD), oraz wyświetlacz podświetlany diodami LED.

Użytkownicy, którzy lubią pograć poza domem, nie będą zawiedzeni – tablet wyposażono również w kartę graficzną, która sprosta większości produkcji. Tablet wyposażono także w kamerę 5 megapikseli, port micro HDMI, WiFi, Bluetooth oraz port USB 3.0. Bateria pozwala na ośmiogodzinną pracę. Ten model tabletu można nazwać czymś więcej, niż tylko zwykłym komputerem do skórzanej teczki. Jest ciężki, duży i skutecznie zastępuje laptop.

Dodaj komentarz