Adobe Lightroom dostępny na Androida

Adobe Lightroom to jeden z najlepszych profesjonalnych edytorów zdjęć. Obecnie można go pobrać na system operacyjny Android, pamiętając o tym, że to aplikacja płatna.

Po ściągnięciu tej aplikacji musisz zalogować się na konto Adobe ID. Zdjęcia z Twojego konta są synchronizowane w chmurze i następnie możesz zająć się pracą ze zdjęciami.

Aplikacja ma charakterystyczny, ciemny interface i oferuje wszystko, co jest niezbędne do wstępnej selekcji zdjęć lub zmiany ogólnych parametrów fotografii. Można też kadrować zdjęcia i używać opcji automatycznych. Aplikacja umożliwia udostępnianie zdjęć w portalach społecznościowych.

Interface jest bardzo prosty i jego obsługi można się domyślić już po kilku minutach obcowania z programem. To sztuka, zrobić aplikację, która ma tak wiele opcji i nie przytłacza użytkownika.

Program cały czas synchronizuje zdjęcie z chmurą, dlatego jeśli edycja fotografii na smartfonie Ci się znudzi, będziesz mógł dokończyć ją na laptopie. Można także zrobić zdjęcia RAW (jedynie w Androidzie Lollipop) i następnie edytować je w programie. W tej chwili nie można go zainstalować na tabletach, ale wkrótce powinno się to zmienić. Te urządzenia mają jeszcze większy potencjał, jeśli chodzi o wygodną korekcję zdjęć.

Interface programu jest dość mały i dlatego wygodniej obsługuje się go piórkiem.

Trudno jest znaleźć sensowną alternatywę dla tego programu wśród darmowych aplikacji. Nie dorównuje on możliwościom pakietowi Adobe Photoshop, ale grupa docelowa jest zupełnie inna. Adobe Lightroom Mobile to program, który pozwoli na przykład na szybkie zaznaczenie tych zdjęć, które nadają się do dalszej, zaawansowanej obróbki w innych aplikacjach.

Jeśli chcesz wypróbować jego możliwości, możesz skorzystać z konta próbnego na 30 dni. Następnie aplikacja dostępna jest w formie abonamentu w którym wybierasz te produkty Adobe, które Ci są najbardziej potrzebne. Dzięki temu nie musisz płacić za te programy, których nie będziesz używać. Gdy nie zajmujesz się profesjonalnie zdjęciami, bardziej wartościowe będą darmowe aplikacje.

Dodaj komentarz