Ainol Novo Spark 9 – nowy tablet z Retiną.

Firma Ainol być może nie jest zbyt znana, ale produkuje świetne tablety w niskiej cenie. Można ją przyrównać do takich producentów jak Oppo czy też Onda. Model Novo Spark 9 to tablet w cenie 230 euro z wyświetlaczem Retina. Czy opłaca się go kupić?

Niewątpliwą zaletą tego tabletu jest wyświetlacz. Ma wielkość 9.7 cala i rozdzielczość 2048 na 1536 pikseli. Został wykonany w technologi IPS LCD. W środku znajduje się procesor 1.5 GHz (cztery rdzenie) oraz dwa gigabajty ramu. Do uwieczniania chwil służy aparat o rozdzielczości 5 megapikseli. System operacyjny tego tabletu to Android w wersji 4.1 Jelly Bean. Tablet został wyposażony w standardowe złącza – microUSB oraz microHDMI.

Pozytywnym aspektem tego tabletu jest bateria – tablet waży jedyne 642 gramy przy pojemności baterii 10 000 mAh. Urządzenie jest chronione plastikiem, który przypomina do złudzenia aluminium wysokiej jakości. Tablet wygląda bardzo elegancko, także ze względu na bardzo cienką obudowę. Jej grubość wynosi 6.1 mm, dzięki czemu zmieści się nawet do torby, w której jest bardzo mało miejsca.

Podsumowując – tablet jest świetnym rozwiązaniem dla osoby, która oczekuje od sprzętu długiego czasu pracy na baterii oraz ma wyższe, niż standardowe, wymagania dotyczące jakości wyświetlanego obrazu.

Dodaj komentarz