Aktualizacja Google Play Music

Nie ma chyba portalu z muzyką cieszącego się większą popularnością niż Google Play Music. Ostatnio pojawiła się kolejna aktualizacja – nosi numer 5.6 i dodaje kilka nowych elementów. Niestety, ale wraz z tą zmianą pojawił się też pewnego rodzaju problem, gdyż teraz aplikacja będzie mogła obsłużyć na jednym koncie jedynie 5 telefonów. Jeśli chodzi o tablety i inne urządzenia, to ich ilość nie zmienia się.
Zmiany w interface są kosmetyczne – przycisk do pobierania muzyki nieco się zmienił, to samo dotyczy programu do zmieniania kont. Pojawiło się też znacznie lepsze wsparcie dla Android TV.
Na pierwszy rzut oka można się zastanawiać, czy są osoby posiadające aż 5 smartfonów. Sprawa jest jednak nieco bardziej skomplikowana, gdyż twórcy aplikacji byli świadomi z tego, że jednego konta Google Play Music używa po kilka osób naraz, w celu uniknięcia opłat. Dzięki nowemu ograniczeniu taka praktyka zostanie nieco zmniejszona. Program ma już około 500000 pobrań z Google Play Store, co jest porażającą liczbą.

Dodaj komentarz