Aktualizacja systemu Android Wear

Wszyscy posiadacze zegarków smartwatch powinni się ucieszyć. Google zaczęło tworzyć pierwszą aktualizację systemu Android Wear, który pojawi się w wersji 4.4 W1. Każdy z zegarków podczas próby aktualizacji powinien pokazać jego inny symbol, ale nie ma to znaczenia.

Google podało wiele informacji na temat aktualizacji. Niestety, na razie nie będzie można słuchać muzyki w trybie offline, ale pojawiły się inne opcje. Można wybrać na przykład powtarzalny alarm zegarka, co do tej pory było możliwe jedynie wtedy, gdy użyliśmy smartfona. Pojawiła się też zmiana w systemie nawigacji do celu – jeśli znajdziemy się na miejscu, możemy ustawić automatyczne wyłączenie aplikacji mapa, co pozwoli na zaoszczędzenie baterii.

Aktualizacja pojawi się w takich modelach jak LG G Watch i Moto 360, które są obecnie jednym z najbardziej popularnych sprzętów tego typu. W sieci pojawiły się też testy wydajności nowych zegarków. Okazuje się, że Moto 360 działa znacznie dłużej od swojego rywala, ale i tak trzeba go ładować co dwa dni.

Dodaj komentarz