Allview V1 Viper – tanie rozwiązanie

Allview V1 Viper to tani smartfon, który wyposażono w opcję dual sim. Posiada aparat o rozdzielczość 5 MP i 2 MP, system operacyjny w przypadku tego modelu to Android 4.4.2. Dużym minusem jest ekran, ponieważ ma 4,7 cala i niewielką rozdzielczość 480 na 854 piksele. Procesor to niezbyt mocny Mediatek, ilość RAM to 1 GB.

Jeszcze większym minusem jest bardzo słaba bateria o pojemności 1800 mAh. Z pewnością sprawdziłaby się w zwykłym telefonie, ale mamy obawy, czy jej użycie w smartfonie było dobrym rozwiązaniem. Na dane otrzymujemy 8 GB pamięci.

Smartfon nie wyróżnia się wyglądem – jego grube ramki sprawiają, że od razu postrzegamy go jako mało nowoczesny. Obudowa jest wykonana z delikatnego plastiku. Podobnie, jak w nowych smartfonach Apple, aparat wystaje z obudowy – z pewnością nie jest to powód do dumy. Przez to bardzo niewygodnie korzysta się ze smartfona, gdy ten leży na stole.

Naszym zdaniem, smartfon nadaje się jedynie do podstawowych zastosowań – czytanie z jego ekranu jest utrudnione, a bateria wystarcza na jeden dzień.

Dodaj komentarz