Allview Viva H801- 8-calowy tablet za około 550 złotych

Allview nie próżnuje i ostatnio prezentuje wiele nowych urządzeń. Jednym z nich jest low-endowy tablet Viva H801. Sprzęt charakteryzuje się niskobudżetowym wykonaniem i ceną oscylującą w granicach 550 złotych. Oto jak się prezentuje.

8-calowy ekran klasy IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Czterordzeniowy procesor MediaTek z rdzeniami wykonanymi w technologii ARM Cortex A7 z zegarem wysterowanym na poziomie 1.3 GHz. W ramach układu graficznego użyto ARM Mali 400. Wsparciem dla procesora jest jeden GB pamięci operacyjnej. Pamięć wewnętrzna na dane użytkownika wynosi 8 GB, jednak można będzie ją rozszerzyć dzięki karcie microSD do maksymalnie 128 GB.

Za zdolności fotograficzne odpowiedzialny jest 5 Mpix aparat główny z pojedynczym doświetleniem LED oraz 2 Mpix kamerka przednia. Producent zaimplementował moduł sieci bezprzewodowej Wi-Fi w standardzie N, modem 3G, odbiornik GPS z A-GPS, moduł Bluetooth 4.0 i radio FM. Tablet posiada funkcję Daydream, która pozwala zmienić go w cyfrową ramkę do zdjęć. Akumulator posiada 4300 mAh pojemności, a system to Android 5.1 Lollipop.

Dodaj komentarz