AllView Viva i10G – tania alternatywa

Tablety firmy AllView są popularne na polskim rynku, a kolejne wypuszczane modele tego producenta pokazują, że potrafi on zrobić sprzęt dorównujący możliwościom znacznie droższym tabletom.

AllView Viva i10G to model wykonany z niezłego plastiku, który zaskakuje dość dużą masą 589 gramów. Tablet ma duże ramki, które z jednej strony psują go pod względem wizualnym, a z drugiej powodują, że można wygodnie oglądać wszystko, co dzieje się na ekranie, bez jego przypadkowego dotykania. Obudowa z tyłu jest wykonana z matowego aluminium.

Wyświetlacz urządzenia ma 9,7 cala i rozdzielczość 2048 na 1536 pikseli, dzięki czemu nie można narzekać na to, że z jego ekranu czyta się niewygodnie. Ekran daje dużo refleksów, co przeszkadza w efektywnym korzystaniu i powoduje także zbieranie odcisków palców.

Ekran nie dopasowuje się do oświetlenia otoczenia, co także powoduje trochę problemów. Jego systemu operacyjny to Android Jelly Bean o nieco ograniczonych możliwościach. Nie znajdziesz na nim oprogramowania zainstalowanego przez producenta, co dla wielu osób jest plusem. Niektóre opcje Androida są wyciągnięte na ekran w formie widgetów.

Procesor tego tabletu to Intel Atom 1,83 GHz, wyposażony w 4 rdzenie. Granie ułatwia procesor graficzny 311 MHz i 646 MHz, w trybie intensywnej pracy. Według benchmarków radzi on sobie dobrze z grami o mniejszych wymaganiach i tymi, które powstały kilka miesięcy temu.

Tablet w czasie intensywnej pracy potrafi się nagrzać, jednak na szczęście dla użytkownika, nie powoduje to zmniejszenia wydajności urządzenia. Ilość RAM to 2 GB, dzięki czemu praca na tablecie jest znacznie bardziej komfortowa, niż na innych, tanich tabletach.

Na dane mamy dostępne 32 GB, a po odjęciu ilości zajmowanej przez system operacyjny, zostaje nam 26 GB. Oczywiście można tę wielkość powiększyć o kartę pamięci. Tablet oferuje też głośnik o wysokiej jakości, który pozwala na oglądanie filmów i granie w gry komputerowe bez konieczności nakładania słuchawek. Podsumowując – tablet warty polecenia.

1 komentarz do “AllView Viva i10G – tania alternatywa”

Dodaj komentarz