Allview Viva Q8 – nowy tablet z procesorem Quad Core i ekranem 7.9 cala.

Nowy tablet o nazwie Allview Viva Q8 to odmiana tabletu o nazwie Onda V8181 Mini, który pochodzi z Chin. Model Q8 kosztuje około 240 dolarów i jest wyposażony w niezły procesor czterordzeniowy oraz ekran o wielkości 7.9 cala. Zadebiutował w lipcu, a ostatnio mieliśmy okazję go wypróbować.

Tablet można pomylić z urządzeniem Ipad Mini – widać, że producent wyraźnie wzorował się na sprzęcie Apple. Nowa seria tabletów jest bardzo cienka i innowacyjna – urządzenie ma tylko 7.5 milimetra grubości i waży 357 gram. Ekran wykonano w technologii IPS LCD – ma nietypową proporcję boków, bo 4:3. Rozdzielczość to 1024 na 768 pikseli.

Urządzenie działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android 4.2, a procesor, w który został wyposażony to Cortex A7 Quad Core 1 GHz. Używa także karty graficznej Power VR SGX544MP2. Niepokoi dość mała ilość pamięci wewnętrznej – jest to 8 GB. Producent stawia na rozszerzanie możliwości tabletu za pomocą kart pamięci. Niepokoi dość mała ilość pamięci ram – jest to zaledwie 1GB. Dużym plusem jest aluminiowa obudowa oraz kamera, która pozwala nagrywać filmy Full HD. Pojemność baterii wynosi 4000 mAh.

Dodaj komentarz