Amazon Fire – czy zmieni się świat smartfonów?

Wygląda na to, że pojawi się wielka zmiana w świecie urządzeń mobilnych. Nie mówimy tutaj o Google I/O, kiedy to pojawi się Android 5.0. Wielkie nadzieje wzbudza nowy telefon firmy Amazon, o nazwie Amazon Fire Phone, który zaoferuje zupełnie nowe opcje. Ma on posiadać wyświetlacz 3d (co może nie przyciągnąć zbyt wielu klientów, gdyż technologia tego typu nie przyjęła się, jeśli chodzi o telewizory) i będzie dystrybuowany w zupełnie nowy sposób.
Amazon przyjął tak jak zawsze nową strategię, jeśli chodzi o tworzenie urządzeń. Będzie ono bardzo ciekawe, a jednocześnie zupełnie inne od najnowszych smartfonów innych firm.
Cena Amazon Fire Phone ma wynosić około 200 euro w wersji 32 GB, natomiast za wersję z dwa razy większym dyskiem trzeba będzie wysupłać około 300 euro. To niezbyt wysoka cena w zamian za elegancki smartfon bez abonamentu. Oferuje wyświetlacz 4,7 cala, który ma być bardzo jasny i reagować na zmiany oświetlenia na zewnątrz. Jego rozdzielczość wynosi 1280 na 720 pikseli, co daje 315 ppi.

Dodaj komentarz