Amazon przerabia Kindle Fire – większa rozdzielczość oraz nowy design.

Zaraz po nastaniu tabletowego szaleństwa, firma Amazon zorientowała się, że warto odejść od tworzenia świetnych czytników ebook i stworzyć urządzenie z kolorowym ekranem. Kindle Fire to jeden z ciekawszych tabletów z systemem operacyjnym Android, który można dziś zakupić. Okazuje się, że Amazon nie mając pomysłu na nowe tablety, postanowił po prostu unowocześnić stare modele. Oferta ma liczyć trzy modele – oprócz Kindle Fire ma pojawić się Kindle Fire HD oraz Kindle Fire HD 8.9.

Największym krokiem naprzód będzie zwiększona rozdzielczość ekranu – najprostszy model będzie miał ekran o rozdzielczości 1280 na 800 pikseli, a wersja najbardziej nowoczesna – 2560 na 1600 pikseli, dzięki czemu dorówna Nexusowi 10. Kluczową różnicą jest fakt, iż Nexus 10 ma większy ekran, przez co ilość pikseli na cal będzie bardziej imponująca w tablecie Kindle. Poza lepszymi ekranami, tablety zyskają nowy desing – bardziej wyokrąglone krawędzie wyglądają estetyczniej. Przyciski do włączania oraz sterowania głośnością zmienią kształt na taki, który będzie bardziej przyciągał wzrok.

Amazon znany jest nie tylko ze świetnej obsługi gwarancyjnej – okazuje się, że ceny tabletów będą naprawdę niskie (od 270$ do 399$). Ciekawe, na czym firma zdecyduje się zaoszczędzić.

Dodaj komentarz