Amazon zapowiada swój smartfon

Pierwsze doniesienia o smartfonie stworzonym przez firmę Amazon pojawiły się kilka miesięcy temu. W tym czasie pojawiające się informacje były sprzeczne, ale każdy wiedział, że ta firma potrafi zrobić rewolucję. Niedawno pojawiły się pierwsze zdjęcia, które przedstawiają smartfon Amazon. Można na nich zauważyć, że rewolucji – przynajmniej wizualnej, jak na razie nie ma. Smartfon przypomina takie modele jak Galaxy S5 czy też smartfony produkowane przez Lenovo.
Jego ekran ma wielkość 4,7 cala oraz rozdzielczość HD 720 pikseli. Procesor to Qualcomm Snapdragon (taktowania nie podano) z czterema rdzeniami. Wspomaga go 2 GB pamięci RAM. Na uwagę zasługuje niesamowita kamera, składająca się z 6 obiektywów. Ma ona pozwalać na tworzenie efektów 3D. System operacyjny to mocno zmodyfikowany Android, podobny jak w przypadku Amazona Kindle Fire – tabletu produkowanego przez Amazon.
Urządzenie będzie można kupić w Amazonie w trzecim kwartale tego roku, prawdopodobnie od końca lipca albo na początku sierpnia.

Dodaj komentarz