Andrognito – dane pod kontrolą

Użytkownicy systemu Windows do ukrywania plików stosują najczęściej opcję tworzenia folderów widocznych po ich odblokowaniu w panelu sterowania. Na Androidzie nie da się tego zrobić, a jeśli masz na nim pliki, które chcesz ukryć przed innymi osobami, zastosuj aplikację Andrognito.

Andrognito przydaje się wtedy, gdy często udostępniasz swój smartfon innym osobom, na przykład do grania. Po jej zainstalowaniu na dysku smartfona zostaje stworzony magazyn na ukryte pliki. Można do niego przenieść zarówno zawartość głównej pamięci, jak i karty microSD. Usuwa to je z menagera plików, a sprawdzenie zawartości tego folderu wymaga podania hasła.

Największym minusem tej aplikacji jest to, że oferuje ona jedynie ukrywanie plików, a by je przeglądać, trzeba je przenieść do poprzednich folderów. Andrognito przypomina nieco Windows Phone, gdyż składa się z dużych, płaskich kafelków. Być może jego wersja beta będzie bardziej dopracowana. By wypróbować tę wersję, zajrzyj na Google Play Store i pobierz ją.

Dodaj komentarz