Android Lolipop najmniej popularnym systemem mobilnym

W przypadku systemu Android 4.4, a nawet 4.2 aktualizacje przebiegały bardzo sprawnie i program pojawił się nie tylko na Nexusach i Motorolach, ale także na innych smartfonach. Producenci mieli ułatwioną drogę aktualizacji swoich urządzeń, dzięki czemu dziś system Jelly Bean zajmuje większość rynku smartfonów z Androidem.

Mogłoby się wydawać, że to samo spotka smartfony z Androidem Lolipop, który został wydany już 3 miesiące temu. Okazuje się jednak, że jego udział w rynku jest bardzo mały.

Można go spotkać przede wszystkim na nowych Nexusach i Samsungu Galaxy S5, ale sprawia to, że ma on zaledwie 0.1 procent udziału rynku.

Trudno powiedzieć, dlaczego producenci smartfonów nie chcą wprowadzać tego systemu do swoich urządzeń. Być może jest to spowodowane tym, że Lolipop ma zbyt duże wymagania sprzętowe w stosunku do poprzednich Androidów. Wiele smartfonów pojawiających się dziś na rynku, ma premierę właśnie ze starszą wersją OS, co może zachęcać piratów do pracy nad skutecznym włamywaniem się.

Dodaj komentarz