any.do – zrób to!

W Google Play Store jest mnóstwo aplikacji, które ułatwiają nam wykonywanie (lub przekładanie) zadań, a any.do to program oferujący minimalistyczny interface i społeczność około 11 milionów użytkowników. Dzięki aktualizacji program wygląda jeszcze lepiej. Czy wygra z takimi programami, jak Wunderlist i Evernote?

Najważniejszym zadaniem tej aplikacji jest łatwe stworzenie listy zadań do wykonania. Zmienił się jej wygląd, ale w dalszym ciągu odróżnia się od modnego Material Design, który znamy z systemu Android Lollipop. Nowe opcje tej aplikacji to między innymi:

Dzielenie się z innymi osobami listami zadań, umożliwianie im dodawanie elementów i plików do naszych list. W wersji premium można współpracować z nieograniczoną ilością osób, co znacznie ułatwia realizowanie dużych zadań.

any.do

Poprawiono też robienie notatek, a tej opcji brakuje w innych programach. Teraz jest to połączone z Dropboxem, a użytkownicy, którzy nie chcą dokonywać opłat mogą umieścić pliki o rozmiarze do 5 MB. To bardzo mało w porównaniu do innych programów i ta opcja na pewno skłoni wiele osób do dokonania zakupu pełnej wersji aplikacji lub skorzystania z innego programu.

Użytkownicy premium mogą korzystać także z przypomnień i różnych kolrów tła. Bardzo efektownie prezentuje się czarne tło, jednak czytanie z takiego ekranu nie jest wygodne. Znakiem rozpoznawczym tej aplikacji jest synchronizacja pomiędzy wszystkimi urządzeniami, dzięki czemu możesz stworzyć listę na komputerze i odczytać ją później na smartfonie.

Nową opcją jest Moments, dzięki któremu po włączeniu smartfona pojawia się zaproszenie do stworzenie listy zadań na dany dzień. Użytkownicy premium korzystają z tej opcji codziennie, natomiast osoby, które nie mają zamiaru płacić, widzą przypomnienia tylko 5 razy w miesiącu. Naszym zdaniem to żadna niedogodność – wystarczy jedynie stworzyć osobną listę zadań, którą nazwiemy plan dnia. Abonament kosztuje 3 dolary za miesiąc i wiele osób twierdzi, że ten wydatek się opłaca. Program rzeczywiście zwiększa efektywność.

Dodaj komentarz