Apple iPad mini vs Google Nexus 7

Wreszcie pojawił się na rynku godny konkurent dla iPada Apple! To nowy LG Nexus 7, który niedawno został zaktualizowany i może pochwalić się większą ilością pamięci. Wielu konsumentów zastanawia się obecnie nad zakupem kompaktowego tabletu, a ich decyzje rozpatrywane są pomiędzy tymi dwoma modelami. To oczywiste, że każdy chce wiedzieć, czy dobrze ulokuje pieniądze i czy nowinka techniczna, która dopiero pojawiła się na rynku jest warta swojej ceny.  Poniżej prezentujemy, krótkie porównanie obu modeli.

Wygląd:

Zamiast omawiać rzeczy oczywiste, wskażemy jedynie, niektóre istotne przy porównaniu elementy.  iPad mini, z pewnością wyróżnia się  nieskazitelną konstrukcją, materiałami wyższej jakości oraz niesamowitą smukłością (0,28 cala grubości). Trzeba przyznać, że Nexus 7 w tym zestawieniu może wydać się mało smukły ze swoim  0,41 cala grubości). Nie mniej jednak Nexus 7 jest wygodniejszy w obsłudze, ponieważ jest węższy i bardziej poręczny.

Oba modele wykazują wiele podobieństw wokół listew, obejmują one  mikrofony, gniazda słuchawek 3,5 mm, przyciski zasilania, kontroli głośności,porty USB,  itp. W  tym ostatnim jednak, Google Nexus 7 opiera się na korzystnym z portu microUSB, natomiast iPad mini używa nowego portu Apple Lighting. Jeśli chodzi o ich głośniki, iPad mini oferuje, dwa, jeden po lewej, drugi po prawej stronie,  natomiast Nexus 7 ma jeden mały pasek głośnikowy w swojej tylnej części.

Jeśli nie jesteś osobą, która wstydzi się robienia zdjęć za pomocą tabletu, to prawdopodobnie będziesz chciał trzymać się z iPad mini, ponieważ model ten ma wbudowany skierowany do przodu 1,2-megapikselowy aparat fotograficzny, który jest zdolny do filmowania 720p wideo oraz 5-megapikselowy aparat z tyłu autofokusa dla wszystkich Twoich zdjęć zwykłych. Przeciwnie, Nexus 7 nie zawiera ani jednego z powyższych udogodnień – skierowany do przodu snapper i nic więcej!

fot.: phonearena.com

Wyświetlacz:

Niektórych ludzi będzie irytowała próba zrozumienia, dlaczego tablet z mniejszą rozdzielczością ekranu jest droższy od tego z lepszymi parametrami.  Nawet jeśli  iPad mini ma większy 7,9-calowy wyświetlacz LCD IPS, to po prostu brakuje w nim ostrych szczegółów, ze względu na jego zaskakująco niską rozdzielczość (1024 x 768 (162 ppi).  Google Nexus 7 zachwyca nas bardziej z uwagi na szczegółowość jego 7-calowego ekranu WXGA 1280 x 800  i wyświetlacza IPS (216 ppi). Z normalnej odległości, trudno stwierdzić, który wyświetlacz cechuje się lepszymi parametrami, jednak po bliższym przyjrzeniu się, można z pewnością stwierdzić, że Nexus 7 bije na głowę iPada mini. Należy przy tym przynzać, że oba modele moja inne, bardzo korzystne aspekty: opalizujące odcienie kolorów, szeroki kąt widzenia, wysoka jasność i dobra widoczność na zewnątrz.

Interfejs i funkcjonalność:

Użytkownicy stają przed trudnym wyborem:  iOS 6,0 wobec czystej 4,1 Android Jelly Bean. Biorąc pod uwagę, że Apple nie zrobił nic innego dla iPad mini, nadal doceniają prostotę i proste podejście iOS 6 – co najważnejsze, jest to łatwiejsza platforma do nawigacji dla użytkowników po raz pierwszy. W tej  najbardziej aktualnej wersji  iOS, Apple niewątpliwie zwiększyło doświadczenie, ale jako całość, nie może równać się z  Jelly Bean, na którym pracuje Nexus 7. W szczególności, można uzyskać kilka bardzo ciekawych funkcji, na Google Nexus 7, które są szerokie i praktyczne – takie jak Google teraz, wzmocnione Google Voice Search, i bogaty ekosystem Google. W tym samym czasie, można uzyskać ton więcej personalizacji z Nexus 7, ale żeby być w porządku, inni są bardziej zadowoleni z użytkowania czegoś, co przestrzegane jest jako proste i łatwe w użyciu za pierwszym razem.

Procesor i pamięć:

Chociaż wydaje się, że  Google Nexus 7 jest wyposażony w mocniejszy sprzęt, w  rzeczywistości wyniki tych dwóch tabletów są równoległe do siebie. Patrząc na iPad mini, który jest napędzany przez dwurdzeniowy procesor A5 firmy Apple 1GHz z 512MB pamięci RAM, co przeciętny człowiek może zobaczyć, jak nieistotne dla czterordzeniowego Nexus 7 NVIDIA Tegra 3 w CPU z 1GB RAM. Jednak ostateczne wyniki są takie same dla obu urządzeń! Zasadniczo możemy je uznać za bardzo dynamiczne, podczas wykonywania podobnych zadań.

Internet i Łączność:

Oczywiście, dwa modele  są dostępne w postaci Wi-Fi, ale to tylko iPad mini,  oferowany jest w 4G LTE , natomiast Nexus 7 posiada wersję + HSPA. Oba urządzenia posiadają  również aGPS  i Bluetooth, choć, to Nexus 7,  zaspokaja  zapotrzebowanie na mobilne płatności.

Aparat:

Rzeczywiście, te dwa małe zestawy radości zawierają skierowaną do przodu kamerę, dla wszystkich naszych wideo-czatów, ale iPad mini jest jedynym, który wyposażony jest w  tylną kamerę, co daje mu wyraźną przewagę nad Google Nexus 7.

Bateria:

Umieszczenie ich poziomu jasności do ustawienia automatycznego, w połączeniu z naszym normalnym użytkowaniem, oraz z korzystaniem z sieci poprzez Wi-Fi, mini iPad jest tym, który zapewnia dłuższą żywotność baterii. Chociaż Google Nexus 7 ustanawia chwalebne znamię jednego dnia, oferta firmy Apple nadal działa dobrze do następnego dnia – zapewniając całkowitą użyteczność przez  1 ½ dnia na jednym ładowaniu.

Wnioski:


Wartość jest tym czymś, co tkwi głęboko w umysłach konsumentów, zwłaszcza w tym nieprzewidywalnym stanie  gospodarki w jakim jesteśmy w tej chwili. Wartość jaką prezentuje Google Nexus 7, jest niezaprzeczalna a przy tym nie opróżnia tak drastycznie kieszeni jak iPad mini.  Nie mniej jednak, jego konstrukcja blednie w porównaniu do charakteru  iPada mini drugiej strony,  zainstalowanie  Android 4,1 Jelly Bean ma niezaprzeczalną  przewagę nad iOS 6.

Więc dlaczego płacić więcej? Z naszych obserwacji wynika, że oba modele traktować należy na równym poziomie, zarówno jeden jaki i drugi posiadają swoje słabsze i lepsze strony. A wy który z nich byście wybrali? Zapraszamy do obejrzenia galerii i komentarzy na ten temat.

(źródło: Phonearena.com)

1 komentarz do “Apple iPad mini vs Google Nexus 7”

Dodaj komentarz