Archos GamePad – tablet specjalnie dla graczy

Do sprzedaży trafił niedawno nowy tablet od firmy Archos. I nie jest to zwykły tablet, jakich wiele na rynku.

Model GamePad to tablet stworzony specjalnie dla graczy – ma po bokach ekranu dwie gałki analogowe oraz dwa d-pady. Samym wyglądem nawiązuje do konsoli Sony – PlayStation Vita, jednak jest większy, dużo większy. Urządzenie dysponuje ekranem 7 cali o rozdzielczości 1024×600 pikseli, dwurdzeniowym procesorem o częstotliwości taktowania 1,7 GHz, grafiką Mali 400, 1 GB-em RAM-u a także 8 GB-ami wbudowanej pamięci wewnętrznej, którą naturalnie można rozszerzyć za pomocą karty microSD. Urządzenie posiada zarówno WiFi jak i port miniHDMI, dzięki czemu możemy cieszyć się grami na dużym ekranie. Co ciekawe, urządzenie ma tylko 10 milimetrów grubości, co jest bardzo przyzwoitym wynikiem. Całość pracuje na Androidzie 4.1 Jelly Bean. Henri Crohas, założyciel i dyrektor generalny Archos, twierdzi, że model GamePad wprowadza androidowe gry na nowy poziom:

,,Użytkownicy tabletów, którzy dużo grają nie są w pełni zadowoleni z ekranów dotykowych.
Wraz z wypuszczeniem modelu GamePad jesteśmy w stanie zaspokoić pragnienie graczy, którzy chcą lepszych wrażeń z gier na tablety.”

Po bliższym przyjrzeniu się tabletu nasuwa się pytanie – jak dużo gier to urządzenie obsługuje? Odpowiedź jest prosta – wszystkie. A to za sprawą narzędzia „Mapping”, dzięki któremu możemy „zmapować” dowolny punkt na ekranie i zsynchronizować go z dowolnym przyciskiem fizycznym. Osoby, chcą zobaczyć jak to wygląda w praktyce odsyłam do tego filiku.

Cena konsolo-tabletu wynosi 150 euro (około 600zł), więc jest stosunkowo niska. Niestety na stronie Archos.com jest na pisane, że nie ma dostępnych tabletów na magazynie. Trzecia już partia będzie prawdopodobnie dostępna pod koniec tego miesiąca.

Źródło

 

 

Dodaj komentarz