Asus FonePad – większy niż phablet.

Jeszcze dwa lata temu osoba, która dzwoniła z tabletu, mogła narazić się na dziwne opinie społeczeństwa. Asus pragnie zmienić postrzeganie tabletów, jako sprzętu, który służy nie tylko do komunikacji wizualnej, ale także głosowej. Przyjrzyjmy się zatem ciekawej propozycji o nazwie Asus FonePad.

Ten model pojawił się po raz pierwszy na targach MWC w bieżącym roku – było zatem trochę czasu, na zapoznanie się z nim. Cena obecnie wynosi około 249 dolarów.

Przypatrując się mu od tyłu, można go pomylić z Nexusem 7. Obudowa jest wzmacniana metalem, zarówno jeśli chodzi o przód, jak i tył. Ma grubość 10.4, waga wynosi 340 gram. Telefon/tablet pozwala na używanie kart microSIM oraz microSD. Jego rozmiary jak na telefon są bardzo duże, ale zmieści się do torby albo kieszeni garnituru. Wygląd jest minimalistyczny i elegancki.

Ekran ma rozdzielczość wynoszącą 1280 na 800 px i wspiera gesty multitouch. Pozostałe wyposażenie można nazwać jako średnia półka – 1 GB pamięci RAM, WiFi, procesor 1.2 GHz oraz bateria, która ładuje się w dwie godziny. Smartfon świetnie odtwarza dźwięk, zarówno przez słuchawki, jak i wbudowane głośniki.

Czy zapowiada się świetny smartfon/tablet? Wszystko zależy od tego, jak wygodnie będzie z niego korzystać.

Dodaj komentarz