Asus Nexus 8 – plotki na temat nowego urządzenia.

Google przedstawia dziwne informacje na temat nowego tabletu.

Na temat nowego Nexusa pojawia się coraz więcej plotek – na takich stronach jak Phone Arena trudno rozeznać się, co jest prawdą, a co nie. Jeśli zaczynasz być sceptyczny co do wszelkich wpisów w internecie, warto zapoznać się z nową i aktualną specyfikacją Nexusa 8. Okazuje się, że nie będzie to tablet konkurujący z innymi w kwestii wydajności – jest to sprzęt dla użytkownika, który lubi ciekawy design.

Teraz następują suche dane. Asus będzie wyposażony w wyświetlacz 8 cali 1200 na 1920 pikseli – wykonany w technice LCD oraz IPS. Procesor to Snapdragon 600 CPU 1.7 GHz. Z przodu umieszczono kamerkę 2 MP, natomiast z tyłu – spore rozczarowanie, kamera tylko 3MP. Czy jest to dobry krok ze strony Asusa? Marketingowo to strzał w stopę, ponieważ znacznie lepiej brzmi 13 MP, które posiadają nowe smartfony innych firm. W rzeczywistości tak duża rozdzielczość wiąże się z problemem dużego rozmiaru pliku zdjęcia, które potem i tak zawsze zmniejsza się w programie graficznym. Pamięć wewnętrzna tego tabletu jest mała – wynosi 8 GB, ale tak jak zawsze, można ją zwiększyć za pomocą kart pamięci. Tablet działa na najnowszej wersji Androida.

Zapowiedzi dodane na stronie Google są dziwnym posunięciem, z uwagi na to, że premiera już w następnym tygodniu. Co więcej, zdjęcie, które dodano na stronie Google to zwykły render, a nie przedstawienie prawdziwego tabletu.

Dodaj komentarz