ASUS ZenFone 2 – 2 rozmiary

ASUS ZenFone 2 to smartfon, który cieszył się ogromną popularnością na targach CES. Jego jedynym minusem jest przekątna 5,5 cala, która przeraża wiele osób i może ich zniechęcać do zakupu produktu.

Okazuje się, że firma ASUS zamierza zmienić wyświetlacz na mniejszy i oprócz dużej wersji, pokaże także mniejszy smartfon.

Będzie miał wyświetlacz o przekątnej 5 cali i pojawi się zaraz po wprowadzeniu na rynek dużego modelu (czyli na wiosnę).

Nie wiadomo dokładnie, jaką strategię zastosuje ASUS przy zmianie obudowy – możliwe jest zarówno stworzenie nowego smartfonu z zupełnie nowymi (i zapewne słabszymi) podzespołami. Asus Zenfone 2 może być też po prostu zmniejszoną wersją oryginalnego modelu, która będzie wyposażona w te same podzespoły.

Specyfikacja modelu 5,5 cala to pamięć od 16 do 64 GB, pamięć RAM od 2 do 4 GB, procesor Intel Atom 1,8 lub 2,3 GHz. Możliwe, że pojawi się także słabsza wersja tego modelu. Jak widać, firma chce jednym modelem zająć połowę rynku i wprowadza zarówno mocne, jak i słabsze odmiany.

Dodaj komentarz