Asus ZenWatch – pierwszy tak elegancki

Zegarki typu smartwatch przyciągają coraz więcej klientów. Ostatnio firma Asus zapowiadała swój model ZenWatch, a dziś już można go zamawiać w USA. Pojawił się także na stronie Google Play Store. Co ma do zaoferowania ten ciekawy model?

Z pierwszych reklam pojawiających się na YouTube nie można było wywnioskować, jak będzie on wyglądał. Okazuje się, że to pierwszy model zegarka z kwadratowym ekranem, który prezentuje się elegancko. W przeciwieństwie do innych modeli jest nowoczesny i można go założyć do garnituru, a nie tylko ukrywać w rękawie sportowej bluzy.

Nowy zegarek Asusa pozwala na korzystanie z procesora 1,2 GHz Qualcomm Snapdragon 400, wspieranego 512 MB RAM. Dysk twardy pozwala na zapisanie 4 GB danych, a wyświetlacz ma 1,63 cala i rozdzielczość 320 na 320 pikseli. Aby wzmocnić szkło, pokryto je Gorilla Glass 3. Bateria tego modelu ma 1,4 Wh. Zegarek jest wodoodporny, dzięki czemu można z nim intensywnie ćwiczyć. Zastanawiamy się, jak wypada w nim praca na baterii, gdyż jej pojemność jest trzy razy większa, niż w modelach konkurencji.

Dodaj komentarz