Bandcamp – odkrywaj muzykę

Darmowy program o nazwie Bandcamp wzbudził duże emocje. Jego idea jest prosta i szczytna – pozwala on na dzielenie się muzyką przez niezależnych twórców, a także na sprzedawanie albumów. Niedawno pojawiła się nowa wersja tej aplikacji, której warto przyjrzeć się z bliska.

Aplikacja zaprojektowana jest w prostym, kafelkowym stylu, dzięki czemu można jej używać bez problemu nawet wtedy, gdy uruchomimy ją po raz pierwszy. Można w niej przeglądać przede wszystkim te pliki, które pojawiły się w serwisie po raz pierwszy, oraz te, które niedawno zakupiliśmy. Nowi użytkownicy muszą stworzyć konto i zalogować się na nie.

Podczas odtwarzania muzyki na ekranie wyświetla się minimalistyczny ekran wraz z estetycznymi, dużymi przyciskami do zmiany piosenek. Najważniejszym elementem okna jest okładka płyty, która właśnie jest włączona.

Największą zaletą tego programu jest fakt, iż pozwala on na odkrywanie nowej muzyki, której na pewno nie usłyszymy w zwykłym radio lub w telewizji. Nieco smuci fakt, że w przypadku niektórych zespołów można posłuchać jedynie jednej piosenki.

Dodaj komentarz