Biorytm, Twój codzienny rytm

Aplikacja Biorytm umożliwia sprawdzenie własnego biorytmu na podstawie daty urodzenia. Mobilny Biorytm wyświetli Twój stan emocjonalny, fizyczny oraz intelektualny na wybrany przez Ciebie dzień. Co ciekawe, możesz dokonać pomiaru dnia z przeszłości. Dostępna jest również funkcja porównywania dwóch biorytmów na raz, przez co możesz zminimalizować ryzyko konfliktu z ukochaną osobą lub załagodzić dokuczliwy konflikt. Biorytm jest cyklem jest naturalnym zegarem wewnętrznym, który to posiada każdy obywatel naszego pięknego świata. Od chwili narodzin na nasze życie mają wpływ trzy cykle: fizyczny, intelektualny oraz emocjonalny. Obserwacja własnych cykli może poprawić jakość życia, kontrolując naturę lub żyjąc w zgodzie z nią. Cykle przedstawione są za pomocą wykresu. Każdy z cykli posiada dwie fazy: wyżową (czujemy się dobrze i nasze działania odnoszą korzystne skutki), oraz niżową (jesteśmy osłabieni i czujemy się niekorzystnie). Faza między cyklami jest fazą ryzyka, kiedy to szczególnie musimy uważać na nasze działania by nie ponieść negatywnych skutków. Jest to czas najniższej sprawności fizycznej, emocjonalnej oraz intelektualnej. W tym czasie jesteśmy również mniej odporni na choroby i wypadki.

 Cykl fizyczny- odpowiada za naszą kondycję fizyczną. W fazie wyżowej obserwujemy wysoką sprawność, siłę witalną, energię, odporność na ból i stres. Jest to czas w którym warto wykonywać prace wymagające wzmożonego wysiłku. W fazie niżowej potrzebujemy dużej ilości snu i odpoczynku. Szybko się męczymy i stresujemy.

Cykl emocjonalny- odpowiada za nasz nastrój. Fazę wyżową cechuje utrzymanie dobrego nastroju, optymizm, podwyższona komunikatywność.W fazie niżowej towarzyszy nam nagła skłonność do irytacji. Jesteśmy wrażliwi emocjonalnie na wszystkie wydarzenia. Osiągamy jednak większe skupienie i skłonność do refleksji.

Cykl intelektualny- ma duży wpływ na naszą inteligencję, pamięć, logikę, predyspozycję twórcze. W fazie wyżowej mamy większą zdolność do koncentracji oraz zapamiętywania. Wzrasta zdolność kreacyjna i pomysłowość. W fazie niżowej zdolność koncentracji jest obniżona. W tym czasie musimy dokładniej analizować każdą decyzję oraz unikać podejmowania inwestycji.

Dodaj komentarz