Blacberry Classic – czy uratuje firmę?

Firma Blackberry pokazała nowy model, który przypomina te smartfony, dzięki którym osiągnęła sukces i … niemal zbankrutowała. Smartfony z fizycznymi klawiaturami qwerty zostały wyparte przez Androida, jednak dziś wiele ludzi chce do nich wrócić. Będzie to możliwe dzięki BlackBerry Classic.

Smartfon jest podobny do modeli Bold i Curve i ma kwadratowy ekran o nieco lepszej rozdzielczości, niż te modele. Jego przekątna to 3,5 cala, natomiast ilość pikseli w pionie i poziomie to 720, co daje całkiem niezłe zagęszczenie pikseli 294 ppi. Procesor to Snapdragon 1,5 GHz (nie wiadomo, jaki model), smartfon ma także 2 GB RAM i aparat 8 MP. Inne właściwości tego smartfonu to 16 GB na dane i złącze na karty pamięci microSD. Można korzystać także z Bluetooth 4,0 i NFC, a także akumulatora o pojemności 2500 mAh.

System operacyjny to autorski BlackBerry 10.3.1, na którym można włączyć także aplikacje pobrane z Amazon App Store i Androida. Smartfon można już kupić na stronie internetowej firmy za około 1200 złotych.

Dodaj komentarz