Blackberry Leap – nowość od BB

Blackberry przygotowało kolejny model smartfona. Podobnie, jak w przypadku innych dokonań tej firmy, model jest przeznaczony dla użytkowników biznesowych. Smartfon wyposażono w nietypowy procesor – jest to Snapdragon S4 Plus taktowany zegarem 1,5 GHz. Posiada 2 GB RAM, a ekran ma przekątną 5 cali i rozdzielczość 720p. Na dane użytkownika pozostaje 16 GB, które można rozszerzyć za pomocą karty pamięci.

Aparat ma rozdzielczość 8 MP, pojemność baterii wynosi 2800 mAh. Minusem tego smartfona jest to, że nie można wymienić w nim baterii. Producent zapewnia, że bateria będzie działała po jednokrotnym naładowaniu przez około 25 godzin – jak będzie naprawdę, przekonamy się w praktyce. Design smartfona nie zachwyca ze względu na grube ramki.

Blackberry Leap kosztuje 275 dolarów, co nie jest wysoką ceną, jak na smartfon o takich możliwościach. Czy użytkownicy przekonają się do autorskiego systemu operacyjnego od BB? Naszym zdaniem, będzie to najtrudniejsze zadanie czekające na marketingowców tej firmy.

Dodaj komentarz