BlackBerry Venice- higd-endowy smartfon z dotykowym ekranem i wysuwaną klawiaturą

Kanadyjska firma BlackBerry szykuje się do wypuszczenia swojego nowego smartfona, który obsługiwać będzie system Android. Urządzenie nazywać się będzie Venice i zaoferuje nam rozkładaną klawiaturę oraz pełnoprawny dotykowy ekran. Premiera ma odbyć się w październiku, a cena nie powinna przekroczyć 3 tysięcy złotych. Oto jego specyfikacja.

5,4-calowy ekran o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. Sześciordzeniowy 64-bitowy procesor Snapdragon 808 z GPU Adreno 418, o zegarze na poziomie 1.8 GHz. Wsparciem dla procesora będzie 3 GB pamięci operacyjnej. Zdjęcia będziemy mogli wykonać aparatem tylnym o rozdzielczości 18 Mpix. Wysuwana od dołu klawiatura sprawi, że wygoda pisania będzie stała na większym poziomie niż pisanie na ekranie dotykowym.

Urządzenie zaoferuje nam tryb bezpieczny, który ochroni nasze dane. Dodatkową opcją, którą producent zawarł w najnowszej wersji Androida, będzie menu ostatnio używanych aplikacji. Im częściej będziemy używać danej aplikacji, tym jej ikonka stanie się większa.

Dodaj komentarz