Blackphone 2 – bezpieczny model

Jeśli obawiasz się o bezpieczeństwo danych umieszczonych na swoim smartfonie, powinieneś dokładnie przyjrzeć się nowym modelom marki Blackphone. Stworzyły je wspólnie firma Geekphone i Silent Circle.

Największą zmianą w stosunku do poprzedniego modelu jest to, że smartfony wykorzystują system operacyjny PrivatOS, opierający się na Androidzie.

Oferuje on możliwość szyfrowania rozmów i wysyłania zaszyfrowanych informacji. Blackphone to także możliwość podzielenia przestrzeni na dysku na prywatną i firmową.

Smartfon Blackphone 2 ma ekran o przekątnej 5,5 cala z ekranem FullHD 1920 na 1080 pikseli. Posiada procesor 64 bit (8 rdzeni) i 3 GB RAM.

Dodatkowo możesz korzystać z aż 32 GB miejsca na dane. Pierwszy smartfon firmy Blackphone bardzo spodobał się wymagającym użytkownikom. Stało się tak głównie po aferach ze smartfonami, które podsłuchują swoich użytkowników.

Smartfon nie jest tani, ponieważ cena starego modelu wynosi mniej więcej 2300 zł. W przypadku drugiej wersji, cena będzie jeszcze wyższa.

Dodaj komentarz