Blinkist – ucz się szybciej

Blinkist to aplikacja, która ma za zadanie rozszerzyć Twoją wiedzę na temat świata. Po jej włączeniu i zsynchronizowaniu konta z profilem na Facebooku, wybierasz te kategorie, które Cię najbardziej interesują. Wybór jest naprawdę imponujący – możesz wybrać naukę historii, komunikacji międzyludzkiej czy finansów, a kategorii jest znacznie więcej.

Podstawową opcją tej aplikacji jest proponowanie Ci streszczeń książek, które warto przeczytać, by rozwinąć wiedzę z danej dziedziny. Niektóre książki posiadają fotografie, część z nich posiada nagrane opisy dźwiękowe i streszczenia rozdziałów. Do wyboru masz kilka opcji eksploracji lektur.

Aplikacja ma zasadniczą wadę – streszczenia książek są napisane przez osoby, które chciały nas namówić do ich zakupu. W tym celu Blinkist sprawdza się doskonale, dzięki niej dowiesz się też, jakie książki powinieneś jeszcze przeczytać, by stać się ekspertem. Czekamy na program, który będzie umiał to samo, ale zaoferuje użytkownikowi możliwość przeczytania danej lektury.

Dodaj komentarz