BlockFortress – Minecraft z pistoletem

W tym tygodniu pojawiło się kilka ciekawych gier na system operacyjny Android. Pierwszą z nich jest osadzona w klimatach Minecrafta pozycja BlockFortress. Cały krajobraz w tej grze łudząco przypomina wspomniany tytuł, jednak gracz ma do dyspozycji bardziej zaawansowaną broń.

Rozgrywka polega na stworzeniu swojej bazy, która opiera się na odpowiednim wykorzystaniu terenu (zabezpieczenie podczas ataku wrogów) i następnie wybranie narzędzi i pułapek. Dzięki temu BlockFortress to nie tylko prosta strzelanina lub gra w stylu Minecrafta – twórcy stworzyli ciekawą strategię czasu rzeczywistego.

Gra studia Bio Inc o nazwie Biomedical Plague jest darmowa, a jej ponura wymowa kontrastuje z kolorową grafiką. Zadaniem gracza w tej grze jest zabicie jednej z osób przez wstrzyknięcie jej wirusa w taki sposób, by lekarz nie zdążył jej uchronić. Może się wydawać, że ta gra to naturalistycznie wyglądający slasher, jednak to nie prawda. W Biomedical Plague zajmujemy się układaniem puzzli, które łączą w sobie różne choroby.

Dodaj komentarz