Chat Lock – bezpieczny Messenger

Jeśli nie lubisz, gdy rozpraszają cię ciągłe powiadomienia na ekranie twojego smartfona, które można odczytać bez logowania się, powinieneś zastanowić się nad zainstalowaniem programu o nazwie Chat Lock.

W przypadku większości programów dostęp można ograniczyć dla osób, które nie znają hasła odblokowującego lub zabezpieczyć je za pomocą odcisku palca (w przypadku bardziej zaawansowanych urządzeń). Nie można tego zastosować do programu Facebook Messenger, a każda osoba, która wykradnie nam smartfon, będzie mogła bez logowania odczytać treść rozmowy.

Program Chat Lock oferuje znacznie większe możliwości ochrony prywatności, gdyż po odebraniu wiadomości na chacie, konieczne jest wpisanie albo pinu z czterema cyframi, albo wzoru odblokowującego. Program zabezpiecza takie aplikacje, jak Facebook i WhatsApp, czyli wszystkie najpopularniejsze programy na smartfony. Nie można jej prosto odinstalować, a program nie jest widoczny w jakiejś szczególnej formie w pasku zadań. Program jest darmowy do pobrania.

Dodaj komentarz