Chess Schredder – szach i mat

Mimo to, że wśród użytkowników systemu operacyjnego Android jest wielu graczy w szachy, trudno jest znaleźć zaawansowane programy, z którymi można pograć na smartfonie.
Darmowe aplikacje często mają podstawowe błędy, takie jak brak roszady, które uniemożliwiają rozgrywkę. Darmowe programy grają z bardzo niską siłą, dlatego może być to problem dla bardziej zaawansowanego gracza.

Jednym z najlepszych programów tego typu jest Chess Schredder, który kosztuje około 25 złotych. Aplikacja nie posiada zaawansowanej grafiki, jednak nie powinno stanowić to problemu dla większości graczy, którzy są przyzwyczajeni do takiego widoku z innych aplikacji. Chess Schredder pozwala na ustawienie poziomu Elo gry i w przybliżeniu odpowiada on tej wartości w rzeczywistości.

Bardzo prostym programem jest też DroidFish Chess, pokazujący nie tylko planszę, ale także warianty, które oblicza komputer.

Czekamy na program w stylu Chessmastera, który będzie w stanie wykorzystać bardzo mocne programy współczesnych smartfonów.

Dodaj komentarz