Chromebook Pixel – liczą się nie tylko piksele…

Chromebook Pixel – doskonały ekran dotykowy – ale przy tej cenie…

Google pokazało nowy model Chromebooka – Pixel to kombinacja nowoczesnych technologii w surowo wyglądającej obudowie. Za ogromną cenę około 4500 złotych dostajemy dotykowy, przystosowany do pracy z Windows 8, wyświetlacz Retina. Dziwi jego nietypowy format – 3:2. W pakiecie znajduje się również ogromna powierzchnia na dysku wirtualnym – 1TB powinno zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających użytkowników. Notebook wyposażony jest również w internet 4G LTE.

Cena to około 1299 dolarów – zatem możemy od niego wymagać bardzo wiele. Za te pieniądze można bowiem zakupić topowego, niemal niezniszczalnego Lenovo Thinkpada, bądź maszynę o bardzo dużej wydajności z innej firmy. System operacyjny to Chrome OS – który jest praktycznie bezużyteczny, gdy nie masz dostępu do sieci. Niemal wszystkie aplikacje działają online – dobrym przykładem jest znany pakiet biurowy Google Docs. Czy warto płacić tak dużą cenę i przestawiać się z Windowsa na nową filozofię działania?

Pomimo imponującej specyfikacji oraz świetnego designu, Chromebook Pixel trudno polecić komukolwiek w tak wysokiej cenie. Największym ograniczeniem będzie właśnie system operacyjny – którego opanowanie zajmie dosyć dużo czasu.

Nieco dziwi fakt, że Google zdecydowało się stworzyć komputer z wyższej półki. Pozostałe Chromebooki to oparte na podzespołach Samsunga tanie notebooki do przeglądania internetu.

Dodaj komentarz