Ciekawe nowości od Coolpad – Porto S i Torino S

Jeden z czołowych producentów smartfonów Coolpad zaprezentował oficjalnie dwa nowe modele: Porto S i Torino S. Coolapad zapowiedział również swoją obecność na europejskich rynkach.

Coolpad Porto S został wyposażony w 5-calowy ekran IPS o rozdzielczości HD. W środku został zamontowany 4-rdzeniowy procesor Mediatek 1.0 z 1 GB pamięcią RAM oraz 8 GB pamięcią na dane. Na tylnym panelu umieszczony jest aparat główny 8 Mpix z diodą LED, który umożliwia nagrywanie filmów w Full HD, a także przedni aparat 2 Mpix. Jakość obrazu zawdzięczamy silnikowi Miravision. Zasilanie zapewnia bateria o pojemności 2.000 mAh. System operacyjny to Android 5.1 Lollipop.

Torino S pracuje na systemie Android 5.1 Lollipop z nakładką Cool UI 8.0. Model jest wyposażony w 4.7-calowy wyświetlacz z zakrzywionym szkłem 2.5D. W środku producent umieścił procesor Qualcomm Snapdragon 410 wspomagany przez 2 GB pamięć RAM i 16 GB pamięcią wewnętrzną. Smartfon oferuje też aparat główny 8 Mpix i kamerę z przodu 5 Mpix. Torino S dodatkowo jest wyposażony w czytnik linii papilarnych oraz pilot na podczerwień. Zasilanie zapewnia bateria o pojemności 1.800 mAh. Cena Porto S to ok. 570 zł, natomiast Torino S 900 zł.

Dodaj komentarz