Ciekawe programy tego tygodnia

Jak co tydzień zapraszamy do zapoznania się z kilkoma ciekawymi aplikacjami na system operacyjny Android. Pierwszym programem jest Bright Weather, który możesz pobrać bezpłatnie z Google Play Store. Jak sama nazwa wskazuje, program to widget wyświetlający na pulpicie pogodę w wybranym miejscu na świecie. Możesz oglądać także mapę w formie radaru, a nawet sięgnąć do słownika pojęć związanych z pogodą. Aplikacja wygląda świetnie, można korzystać także z interaktywnych elementów wyświetlających się na twoim ekranie.

Ciekawym programem jest też Make It Rain, o którym pisaliśmy w poprzednim tygodniu. Zabawa polega na obracaniu pieniędzmi w taki sposób, by ukryć nasze działania przed FBI. Jeśli lubisz gry opierające się na układaniu puzzli, świetnym rozwiązaniem jest Monument Valley. Cechuje ją zarówno świetny wygląd, jak i wysoka grywalność. Na uwagę zasługuje także muzyka i wkład artystyczny spędzony przy tworzeniu gry. Kosztuje 4 dolary.

Nieco taniej, bo już za 2 dolary zakupimy aplikację Per-App Modes. Służy ona do rutowania smartfona, a w najnowszej wersji naprawiono błędy poprzednich programów, poprawiono jej wydajność i dopracowano interface użytkownika. Dzięki niej możesz sięgnąć do takich ustawień, które nie są dostępne z poziomu zwykłego menu i na przykład podkręcić taktowanie procesora lub wydłużyć czas działania na jednym ładowaniu baterii. Za tę cenę można poprawić niektóre parametry smartfona ale należy pamiętać, że program jest dla zaawansowanych użytkowników. Jeśli nie wiemy, co chcemy poprawić, nie robimy tego.

Darmowy program przypominający o konieczności zabrania ze sobą ładowarki to Grab My Charger. Aplikacja działa w prosty sposób – zapamiętuje sobie położenie ładowarki w domu, a następnie przypomina o konieczności jej zabrania wtedy, gdy smartfon zmieni położenie. To program przydatny dla tych osób, które często wychodzą z domu i zapominają o kablach. Bezpłatne jest kilka pierwszych użyć tego programu, natomiast jeśli chcemy z niego korzystać na stałe, musimy zapłacić.

Dodaj komentarz