Click ARM One – wymienne podzespoły

Na rynku pojawiły się kolejne tablety i smartfony, określane jako modułowe. Przypominają one nieco modele produkowane przez Google w projekcie Ara.

W przypadku modelu Click ARM One, możesz wybrać spośród kilku podzespołów. Tablet posiada ekran 10,1 cali, a jego rozdzielczość wynosi 1280 na 800 pikseli. W tym modelu użyto procesora Exynos 4412 i 2 GB RAM. Można korzystać z 16 GB pamięci wewnętrznej, Wi-Fi, HDMI, portu USB i Bluetooth. Możesz wybrać spośród 3 systemów operacyjnych – Ubuntu, Androida lub Tizena.

Jeśli jeden z elementów tego tabletu ulegnie uszkodzeniu, możesz go tanio dokupić. Pierwsza partia tabletów jest dostępna w cenie 1200 złotych. Musisz się śpieszyć, bo wyprodukowano go jedynie w ilości 1000 sztuk.

Fińska firma Circular Devices wymyśliła smartfon, w którym obudowa podzielona jest na 3 części – obudowę, elementy, które wymienia się rzadko (procesor, grafika, RAM) i podzespoły, które wymienia się często – przede wszystkim baterię. Dzięki temu można naprawić smartfon, gdy coś się zepsuje.

Dodaj komentarz