Co nowego w Galaxy Note 4

Modele z serii Galaxy Note 4 oferowane przez Samsunga zawsze budziły duże emocje. To sprzęt łączący zalety smartfona i tableta, a główną zaletą jest świetne piórko do obsługi. Pierwszy Galaxy Note, który rozpoczął urządzenia zwane dziś phabletami, spotkał się z niezasłużoną krytyką swojego dużego rozmiaru. W tym roku pojawi się czwarta edycja tego sprzętu, a jego stoisko na targach IFA będzie jak zwykle oblężone.

Na jego temat pojawia się mnóstwo plotek – ludzie pisali, że będzie miał wyświetlacz 5.7 cala, podobnie jak Nexus 3 od Google. Samsung znacznie poprawił rozdzielczość ekranu, na co czekało większość klientów. Teraz będzie wynosić aż 2560 na 1440 pikseli, natomiast poprzednik miał ekran o rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli. Zagęszczenie pikseli wynosi 515 ppi, a wyświetlacz prezentuje się powalająco.

Samsung oferuje dwie wersje procesora – pierwszą z nich będzie autorski Exynos, natomiast drugi to Snapdragon 805. Kamera z tyłu ekranu ma rozdzielczość 16 MP i optyczną stabilizację obrazu.

W jaki sposób najprościej opisać właściwości nowego sprzętu od Samsunga? Ta firma znacznie poprawiła specyfikację Galaxy S5, dlatego można się spodziewać, że ten model to powiększony flagowiec Samsunga. Dodano do niego pulsometr, czytnik odcisków palców i inne opcje, które mają wspierać nasze zdrowie, dzięki czemu modele łączy jeszcze więcej. Note ma otrzymać nieco inny design. W poprzednim modelu tylna klapka była wykonana ze sztucznej skóry, natomiast w tym przypadku Samsung opatentował nową teksturę i materiał, który ponownie naśladuje naturę. Dookoła znajduje się metalowa ramka, chociaż w sieci pojawiły się informacje o tym, że Samsung zdecyduje się na znacznie tańszą i prostszą w produkcji obudowę z plastiku. Pozwoli to na obniżenie kosztów, jednak ten model zawsze należał do najwyższej półki cenowej i kosztował więcej niż modele z serii S. Klienci coraz większe wymagania odnośnie stylu, gdyż producenci tacy jak Nokia czy też HTC stosują w drogich modelach obudowy z metalu.

Dodaj komentarz