Comic Plus – dla wielbicieli komiksów

Comic Plus to aplikacja na smartfony z systemem operacyjnym Android. Pozwala ona na komfortowe czytanie komiksów, które dzięki niej staje się znacznie łatwiejsze, niż w przypadku standardowych przeglądarek PDF czy plików CBR. Za pośrednictwem tej aplikacji można także kupić nowe komiksy lub skorzystać z bazy bezpłatnych publikacji.

Dzięki aplikacji można przeglądać zbiory komiksów w różnych wydawnictwach. Są to w przeważającej mierze komiksy amerykańskie, które kosztują od 1 do 3 dolarów. Jak widać, cena jest niewysoka. Komiksy ściągają się bezpośrednio na dysk smartfona, dlatego zachodzi konieczność ponownego otwierania ich za pomocą aplikacji – to delikatny minus.

Możliwe jest też proste zarządzanie nowymi komiksami i nadawanie im tagów. Bardzo ciekawie rozwiązano problem przewracania stron komiksów. Wystarczy nacisnąć prawą krawędź ekranu, by przejść do nowej strony. Aplikacji zdarzają się problemy ze stabilnością działania – pojawia się to na przykład wtedy, gdy próbujemy włączyć niektóre komiksy.

1 komentarz do “Comic Plus – dla wielbicieli komiksów”

Dodaj komentarz