Czy Nokia zaprezentuje pierwszy phablet?

Na różnych portalach internetowych można znaleźć coraz więcej złośliwych plotek o tym, co wyrośnie z długo zapowiadanej Noki Eos. Ostatnie doniesienia wskazują, że będzie to phablet – telefon ma mieć wyświetlacz 5.3 cala – to tylko jeden cal więcej, niż Nokia Lumia 920.

Nokia zapowiadała także pojawienie się urządzenia, które będzie łączyło zalety telefonu oraz dobrego aparatu fotograficznego. Jego cechą charakterystyczną ma być zwiększona ilość megapikseli, której nadano nazwę Pureview. Znaleźliśmy mnóstwo zdjęć, jednak żadna ze specyfikacji, nie jest dokładna. Nie wiemy jaki procesor zostanie użyty w nowym sprzęcie Nokii. Wiemy natomiast, że urządzenie będzie posiadać aluminiową obudowę.

Wymiary Nokii Lumia 920 wynoszą 77 mm na 153mm, a nowy sprzęt powinien być o jeden cal wyższy. Wskazuje to na wielkość podobną do na przykład Samsunga Note pierwszej generacji. Nowe urządzenie będzie miało grubość od 7 mm w najcieńszym miejscu do 10 w rejonie aparatu. Wiemy także, że urządzenie powinno być wyposażone w system operacyjny Windows Phone 8. Zastanawia nas, czy ten sprzęt pomoże podnieść się Nokii z kryzysu.

Dodaj komentarz