Czytnik inkBOOK Obsidian- polska odpowiedź na Kindle Voyage w kuszącej cenie

Polska firma Arta Tech wypuściła własny czytnik e-booków, który ma być odpowiedzią na czytnik Kindle Voyage od Amazona. Specyfikacja urządzenia jest interesująca, natomiast cena o połowę mniejsza niż czytnik od Amazona. Oto jak wygląda specyfikacja inkBOOK Obsidian.

6-calowy ekran wykonany w technologii E-Ink Carta, który oferuje 16 odcieni szarości z Flat Glass Solution. Ekran zaoferuje nam regulowane oświetlenie oraz rozdzielczość na poziomie 1034 x 758 pikseli i rozmieszczeniu pikseli na cal na poziomie 212 ppi.

Moc obliczeniową dostarczać będzie dwurdzeniowy procesor o taktowaniu na poziomie 1 GHz. Wsparciem dla procesora będzie 512 MB pamięci operacyjnej RAML. Dostępna pamięć wewnętrzna wynosić będzie 8 GB z możliwością rozszerzenia dzięki karcie microSD.

Producent w czytniku zaimplementował moduł sieci bezprzewodowej Wi-Fi 802.11 b/g/n oraz port micro USB 2.0. Za zasilanie odpowiadać będzie akumulator o pojemności 2800 mAh, natomiast preinstalowany system to Android 4.2.2. Za urządzenie przyjdzie nam zapłacić 599 złotych. W tej cenie otrzymamy dostęp do 3000 pozycji na platformie Mediapolis Drive.

Dodaj komentarz