Czyżby pojawił się następca Galaxy S5?

Podobnie jak w przypadku poprzedniego modelu, Samsung Galaxy S5 nie okazał się tak mocny, jak się tego spodziewaliśmy. Przed jego pojawieniem się większość osób twierdziło, że będzie miał ekran o rozdzielczości 2560 na 1440 pikseli oraz przekątną 5.2 cala. Okazało się, że te dane się nie potwierdziły i Samsung użył panelu o rozdzielczości jedynie 1080 pikseli Full HD – podobnie jak w poprzedniku.
Jeśli jesteś fanem tej firmy i masz nadzieję na pojawienie się smartfona o większej rozdzielczości wyświetlacza, mamy dla ciebie dobre informacje. Ekran QHD ma pojawić się w modelu Samsunga, który nosi nazwę SM-G9065. Prawdopodobnie mowa jest o wyższym modelu Galaxy S5, a plotki o tym, że ma być on produkowany w dwóch wersjach pojawiają się już od dawna. Smartfon został już wyprodukowany – świadczą o tym testy przeprowadzane za pomocą benchmarków, takich jak GFXBench. Dzięki nim poznaliśmy specyfikację tego smartfona oraz jego możliwości. Ekran ma być dokładnie taki, jaki nie pojawił się w Galaxy S5 – rozdzielczość QHD oraz procesor Qualcomm Snapdragon 805 robią ogromne wrażenie. Pamięć RAM to najwyższa wartość możliwa w przypadku systemu 32 bitowego – czyli 3 GB. Kamera ma mieć rozdzielczość 16 MP, dysk twardy pomieści 32 GB danych. Można korzystać z takich technologii jak Wi-Fi, Bluetooth, GPS, NFC oraz system operacyjny Android 4.2.2 KitKat.
Wszystkie te dane są identyczne, jak w przypadku plotek o Galaxy S5, dlatego jest możliwe, że oferta Samsunga będzie uzupełniona właśnie tym modelem. Kolejna ciekawa rzecz związana z Samsungiem SM-G9065 to fakt, że jest to pierwszy smartfon z procesorem Snapdragon 805, który pojawił się w testach. To obecnie najmocniejszy procesor mobilny, a zapowiadano go już od października tamtego roku. Gdy pojawił się na rynku, Qualcomm zapowiedział, że pierwsze urządzenia z tym procesorem będzie można kupić już w maju. Ponieważ rozdzielczość wyświetlacza została mocno poprawiona, konieczne było zastosowanie mocniejszego procesora mobilnego, który obsłuży tyle pikseli.

Dodaj komentarz