Darmowe Gry Zombie na Androida

Swego czasu gry o tematyce zombie stanowiły niszę w kategoriach gier na smartfony i tablety z Androidem. Jednak w ciągu ostatnich lat, zombiaki zdążyły skutecznie zawładnąć światem mobilnych gier i aplikacji, stając się pop-kulturowym fenomenem, który raz po raz dowodzi swojej niezachwianej pozycji. Rozgrywka z zombiakami w roli głównej potrafi przynieść ze sobą tonę znakomitej zabawy i bez większego wysiłku dopasować się do każdego gatunku gier mobilnych. Poniżej prezentujemy ranking 10 najlepszych gier na Androida, w których na każdym kroku roi się od wygłodniałych mózgożerców.

Dead Effect 2

Dead Effect 2 – Martwica 2

Seria “Dead Effect” jest wysoce niedocenianą strzelanką, w której zastosowano piękną oprawę graficzną. Koncepcja gry jest banalnie prosta – należy wybijać hordy zombie, potworów, stworów i całą masę przebrzydłych kreatur. W grze zastosowano również elementy gatunku RPG, umożliwiając graczowi ulepszanie swojego bohatera i podnoszenia poziomu doświadczenia, aby przekształcić go w niszczycielską zombie-machinę. Do dyspozycji jest ponad 40 typów broni, dzięki którym zaliczycie około 30 godzin dynamicznej akcji w świecie opanowanym przez morderczych zombiaków.

Into the Dead

Into the Dead – W Głąb Śmierci

“Into the Dead” należy do kategorii niekończących się ucieczek (podobnie jak Temple Run), jednocześnie oferując nieco bardziej zróżnicowany rodzaj rozgrywki. Gra jest, definitywnie, unikalna w swoim opracowaniu, w której staniecie w szranki z najgroźniejszymi monstrami, jakich mieliście nieprzyjemność spotkać. Przygotujcie się na walkę w świecie zatopionym w ponurej i mrocznej szacie graficznej, i opanowanym przez legiony bezlitosnych nieumarłych. Mnóstwo gatunków broni, wartkie tempo akcji i wciągające mini-questy, sprawią, że gra zmarnuje Wam niejedną godzinę cennego czasu.

Plant vs Zombies 2

Plant vs Zombies 2 – Rośliny kontra Zombie 2

“Plant vs Zombies 2” jest jedną z najpopularniejszych zombie-gier na urządzenia mobilne. Rozgrywka opiera się na tradycyjnej obronie wieży, w której będziemy rozwijać złożoną z morderczych roślin, potężną armię. Owe roślinki będą wiernymi sprzymierzeńcami w walce z napływającymi falami hord nieumarłych. Co więcej, developerzy nieustannie dokładają atrakcyjnych dodatków, aby gierka mogła na dłużej zadomowić się w Waszych smartfonach i tabletach.

Stupid Zombies 3

Stupid Zombies 3 – Głupie Zombie 3

“Stupid Zombie 3” to już trzecia odsłona niezwykle pomyślnej zombie-franczyzy, która poniekąd stanowi świetną kombinację tak popularnych pozycji, jak Worms i Angry Birds. Główny bohater otrzymuje niszczycielski arsenał broni, których będzie musiał kreatywnie używać, aby poradzić sobie z krwiożerczą hordą zdeformowanych zombiaków. Gierka oferuje ponad 120 poziomów, cztery gatunki znakomicie opracowanych broni, a także obietnice ze strony developerów odnośnie pojawienia się w niedalekiej przyszłości atrakcyjnych dodatków.

The Walking Dead: No Man’s Land

The Walking Dead: No Man’s Land – Żywe Trupy: Ziemia Przeklętych

“The Walking Dead No Man’s Land” jest grą, którą stworzono na podstawie serialu telewizyjnego pod tym samym tytułem. Rozgrywka opiera się głównie na strategiach i taktykach, podczas których można wykorzystywać elementy gier akcji, przygodowych i RPG. Przesuwając postacie po planszy, należy atakować i zabijać zombie, aby móc przetrwać w tym zapomnianym przez boga świecie. Podczas zabawy można ulepszać całą naszą waleczną drużynę, tym samym dając każdemu bohaterowi większe szanse na przetrwanie kolejnych ataków. Grę charakteryzuje solidne wykonanie, a także podejmowanie ciężkich decyzji, które zaważą na życiu i śmierci naszych towarzyszy. “The Walking Dead No Man’s Land” z pewnością przypadnie do gustu nie tylko fanom serialu, ale również osobom, które lubują się w poetyckiej sieczce bezmózgich kreatur.

The Walking Dead: Season 1

The Walking Dead: Season 1 and 2 – Żywe Trupy (Sezon 1 i 2)

Opracowane przez studio Telltale Games, „The Walking Dead: Season 1 and 2” składa się z dwóch gier z gatunku point’n’click, które naładowano imponującą ilością wciągających przygód i łamiących głowę puzzli. Głównym celem jest posuwanie się naprzód w rozgrywce, starannie niwecząc niecne plany zombiaków, które za wszelką cenę będą chciały złapać nas w swoje zgniłe łapska. Nasza bohaterka o imieniu Klementynka jest bardzo dzielną dziewczyną, która postanowiła przeszukać zainfekowaną przez zombie krainę i odnaleźć swoich zaginionych rodziców. Każda z gier składa się z kilku epizodów, wśród których tylko pierwsze są darmowe, a następne wymagają już od nas wydania trochę grosza.

Unkilled

Unkilled – Nieumarły

“Unkilled” jest typowym FPS-em, który wyszedł spod ręki developerów odpowiedzialnych za takie hity, jak Dead Trigger I Dead Trigger 2. Gierka oferuje znakomitą rozgrywkę z zakresu dynamicznych strzelanek, w której zastosowano śliczną oprawę graficzną i całą masę rozmaitych atrakcji. Do zaliczenia jest ponad 300 misji, podczas których czekają na nas skrzętnie opracowane bronie, różne ulepszenia, legiony wściekłych zombiaków do zabicia, a także potężni bossowie, którzy skutecznie przetestują talenty naszego bohatera. “Unkilled” to jedna z najlepiej dopracowanych gier mobilnych – istna perełka dla fanów gatunku.

Walking Dead: Road to Survival

Walking Dead: Road to Survival – Żywe Trupy: Droga do Przetrwania

“Walking Dead: Road to Survival” jest ostatnią wśród wszystkich gier z serii „Walking Dead”, które znalazły się w naszym rankingu. Gierka bardziej opiera się na rozgrywce w stylu noweli graficznej, aniżeli na telewizyjnym serialu. Jest to prawdziwy skarb dla fanów serialu, którzy będą mieli okazję zagłębić się w swoje ulubione uniwersum i odkryć interesujące fakty i atrakcje, których nie udostępnia fabuła serialu. Jak zwykle, główny bohater będzie kosił oddziały zombiaków, a przy okazji wchodził w interakcje zarówno z postaciami z serialu, jak i z noweli graficznej.

Zombie Highway 2

Zombie Highway 2 – Zombie-Autostrada 2

Wskakujcie do swojego samochodzika i wytoczcie się nim na niekończącą się autostradę, mknąc przez postapokaliptyczny świat opanowany przez zainfekowane maszkary. Podczas poruszania się po pasach szybkiego ruchu, należy zachować dużą ostrożność, ponieważ głodne zombie będą próbowały wskoczyć na pokład naszego pojazdu, przewrócić go do góry nogami, a następnie przekształcić naszego bohatera w szwedzki bufet. Ekwipunek składa się z 18 rodzajów broni, 11 gatunków zombie, ponad 60 wciągających misji, a także mnóstwo wyzwań, które jeszcze bardziej wtopią nas w ten ponury, zombie-świat. Gra dysponuje również tabelą wyników, dzięki czemu możemy porównywać nasze osiągnięcia z innymi graczami. Nadszedł czas, aby założyć gumowce i ciasno zapiąć pasy, ponieważ szykuje się istna masakra, która pozostawi asfalt w strugach czerwonej brei.

Zombie Smasher

Zombie Smasher – Miażdżyciel Nieumarłych

“Zombie Smasher” w pewnym stopniu opiera się na tradycyjnej obronie wieży, której tym razem będą bronić nasze zwinne paluszki. Zombiaki będą turlać się w dół ekranu, częstując nas nieustannymi atakami i powoli kierując w stronę nieuchronnej klęski. Jedynym sposobem, aby temu zapobiec, jest przemiana Waszych palców w potężną broń, która położy kres brutalnym atakom. Miażdżcie zombiaków swoimi opuszkami na mokrą papkę i unikajcie zabijania niewinnych osób. W walce pomogą Wam rozmaite power-upy, które należy sprytnie wykorzystywać, aby móc przejść do następnego etapu. Gra oferuje około 60 etapów, różne gatunki zombiaków i prosty system sterowania.

A jaka jest Wasza ulubiona gra z zombie w roli głównej?

Dodaj komentarz