DataWind 7SC- niskobudżetowy tablet z darmowym dostępem do sieci

Firma DataWind z Indii wprowadziła na swój rodzimy rynek ekstremalnie niskobudżetowy tablet z rocznym darmowym dostępem do Internetu. Urządzenie nosi nazwę 7SC i zostało wypuszczone na rynek w cenie 2999 rupii, co daje w przeliczeniu około 45 dolarów. Według producenta jest to najtańszy tego typu sprzęt na rynku, który oferuje dostęp do sieci. Oto jak wygląda jego specyfikacja.

DataWind 7SC wyposażony będzie w 7-calowy ekran o kiepskiej rozdzielczości 800 x 480 pikseli. Jednordzeniowy procesor, którego wspiera 512 MB pamięci operacyjnej. Pamięć wewnętrzna, którą będziemy mogli zapełnić swoimi danymi, wyniesie całe 4 GB.

Producent zaimplementował w swoim niskobudżetowym tablecie port micro-USB. Znajdziemy tu moduł Bluetooth oraz moduł sieci bezprzewodowej Wi-Fi pracującej w standardzie b/g/n. Za zasilanie odpowiedzialny będzie akumulator, który pozwoli na 6-8 godzinną pracę tabletu. Całością zarządzać będzie przestarzały system Google Android w wersji 4.4.2. Dostęp do Internetu realizowany będzie dzięki karcie GSM od operatora Rcomand Telenor.

Dodaj komentarz